Yaşam koçu doğru zamanda, doğru soruları sorarak farklı bakış açıları kazandıran, farkında olmadığınız yönlerinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olarak  farklı çözümler üretmenizi sağlayan, eylem planları yaparak beraber yürüdüğünüz bir yol arkadaşıdır.

Akıl sağlığı yerinde olan, hayat yolculuğunda anlam arayışından ya da anlamsızlıktan yorulan, sıkışıp kaldığını, yönünü kaybettiğini düşünen, mutsuz umutsuz hisseden, neye nereden başlayacağını bilemeyenler için; beklentilerinizi, değerlerinizi, hedeflerinizi önünüzde engel teşkil eden inançlarınızı belirlemenize yardımcı olan bir rehberdir yaşam koçu. 

Holistik yaşam koçu ise; bu çalışmaları yaparken daha farklı açılardan ele alabilen, enerji beden & fizik beden üzerinde somut çalışmalar ve analizler  yapabilecek yeterlilik ve donanımda olan kişidir. Holistik yaşam koçluğu bilgiyi eyleme dönüştürme, hayatınıza uyarlama aşamasındaki engelleri enerjisel, fiziksel ve zihinsel olarak değerlendirip çözüm üretebilmeyi gerektirir.

Örneğin her şeyin en iyisini isteyen ama bunu gerçekleştirmek için parmağını bile oynatmak istemeyen bir kişinin mide meridyenindeki enerjisinin düşük olduğunu analiz edebilmeli ve eylem planına  enerji masajı, nefes ve enerji egzersizleri eklemelidir ya da şüpheciliği, kırılganlığı artmış, detaylar arasında kaybolan bir danışanın mizacının bozulduğunu analiz edebilmeli, beslenmesine incir ve badem ekleyerek bu durumdan daha çabuk çıkmasını sağlayabilmelidir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?